Obserwatorzy

JAK NIE ZWARIOWAĆ PRZED I W CZASIE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Kochane,


Jak  co roku w  grudniu  przychodzą  do Nas  Święta  Bożego  Narodzenia. Dla jednych  są  one  ważniejsze  niż  Wielkanoc  dla  drugich po Wielkanocy.;
Sam  okres  przygotowań do świąt  jak  i same  święta  jest  czasem  napięć  w  wielu  domach . Dlatego  postanowiłam  napisać  ten  post, który może  sprawi  że  spojrzymy na ten  problem od innej  strony.


10  DOBRYCH  RAD JAK PRZYGOTOWAĆ  SIĘ  I  PRZEŻYĆ  ŚWIĘTA:


1  RADA - WYSTARCZAJĄCO DOBRE ŚWIĘTA


Każda  szanująca się  pani  domu musi  umyć  okna, wyprać firanki i zasłonki, wypolerować  podłogę  i  wyczyścić  sztućce.
Bo świeta muszą  być idealne.  A więc  nie muszą. Nie musicie być  zmęczone  i  zestresowane. Dom macie  uporządkować  wystarczająco do świąt  a nie przesadzać. A  potem  odchorować  porządki ......


2. RADA - IDEALNY  PREZENT DLA DZIECKA


Odwieczny problem co podarować dziecku, grę komputerową , rower, hulajnogę czy grę  edukacyjną.  Rodzice  najczęściej kupują  tą  ostatnią  gdyż  w  święta chcą  jak najwięcej czasu spędzić  ze swoimi  pociechami. 
Pamiętajmy  że nasze  pociechy  mają  swoje  marzenia co do prezentów. I nie koniecznie muszą  byc  to drogie  prezenty i mądre. Jeżeli stać  nas na taki prezent to nie zastanawiajmy się czy ten prezent jest  potrzebny dziecku tylko spełnijmy jego najskrytsze  marzenia. Zawsze  możemy  podpytać  dziecko  co  kupiłoby  koledze w jego wieku ;)


3. RADA  - IDEALNY  PREZENT DLA DOROSŁEGO

W niektórych domach dorośli sobie nie robią  prezentów. Z drugiej strony  jeżeli na Wigilii jest  20  osób to trudno aby każdy każdemu kupił prezent do 50 zł. Wprowadza się wtedy albo loterię albo umawia tylko na drobnostki. U naszych sąsiadów  dobrym zwyczajem jest obdarowywanie dobrym sokiem własnej roboty lub konfiturą albo pierniczkami własnoręcznie upieczonymi. Takie prezenty przyozdabia się  koronką  wstążką  i  wszystko  jest  hand made  czyli ma jeszcze  większą  wartość  ni z  półkowe, sieciowe.


4. RADA -  ŚWIĘTO  DLA DUSZY  I CIAŁAW czasie  świąt  warto  też  pomyśleć  o sobie  i  np. zrobić  sobie kąpiel w wannie  z  pachnącym  olejkiem  lub  babeczką  musującą.  Zapalić  do tego  świece  i  lampka  szampana.  Warto  też  delektować  się  jedzeniem  wyczuwając  każdy  smak  pralinek bądź  innych  potraw.


5. RADA -  DOBRE  RADY MATKI I TEŚCIOWEJ


Chyba nie muszę  mówić  tutaj jak matka czy teściowa ciągle nam wytyka nasze  błędy i rzekomo doradza co zrobić  lepiej. Mamy dwa wyjścia w takiej  sytuacji albo przemilczeć  i  pomyśleć  że  ona  taka jest i nic się  nie zmieniło albo zadzwonić  do jednej i drugiej i poinformować  że  święta  spędzacie na wyjeździe. Unikniecie w ten sposób docinek dobrych rad....
6. RADA - ŻYCZENIA  DLA RODZINY I PRZYJACIÓŁ


Czy nigdy Was  nie  denerwowały  ciągle  dzwoniące  alerty  sms -ów  w  święta i wielokrotnie powielane wierszyki?? Dlatego też  możemy  wybrać  stary sposób na  pisanie  kartek świątecznych i ich wysyłkę. Do najbliższej rodziny  możemy  zadzwonić  bądź  napisać  e-mail a z niektórymi  porozmawiać przez  Skypa.


7. RADA  - PIELGRZYMKI  LUDÓW


Nic tak mnie nie wkurza jak pielgrzymowanie w Święta  po rodzinie. Do jednych na obiad do drugich na kawę i tak cały czas. Może  chcielibyście  spędzić  trochę  czasu  sami ze sobą  we własnym domu i nacieszyć  się  sobą. Moim  zdaniem pielgrzymowanie ma tylko jeden plus jak nie chce Wam się  robić  potraw na święta  to  możecie wszędzie  jechać  i  na pewno  nie  wyjdziecie  głodni ;))8. RADA -  ROZMOWY  GWIAZDKOWE PRZY STOLE

Wiem jak trudno wytrzymać  przy stole w towarzystwie osób starszych które tylko rozmawiają  o  chorobach  lub  polityce. Cóż  mogę  tylko powiedzieć  przetrwać  i przetrawić  w  myślach to wszystko.


9. RADA - DBAJCIE O DOBRY KLIMAT W SWOJEJ RODZINIE


Nie  zapominajcie o aktywnym wypoczynku dla siebie  . Jeżeli nie super aktywnym to przynajmniej chociaż  spacer z  ukochanym i dziećmi.


10. RADA - DOCEŃCIE  BLISKICH


Pamiętajcie  aby  nie  kłócić  się  z  ukochanym bądź  dziećmi  i  doceniajcie  ich  że są , że  są  zdrowe  i  żyją  i są  z  Wami  bo  pamiętajcie  że  dla  nie których  te  święta  nigdy  już  nie  będą  taki  jak  poprzednie  gdyż  zabraknie  im  ich  ukochanych  osób. Dlatego  cieszcie  się  każdą  wspólnie  spędzoną  chwilą  razem.


I  TEGO WSZYSTKIEGO  WAM  ŻYCZĘ


Arletunialalunia10 komentarzy:

 1. Bardzo interesujące porady. Ja wbrew pozorom lubię te "pielgrzymki ludów" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. u mnie swieta nie sa jakies nigdy hucznie spedzane, moze to i dobrze :D/K

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja to zawsze wyślę smsy grupowo, ale piszę sama życzenia i wyłączam telefon. Żeby mieć chociaż wtedy spokój :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale sama je tworzysz a nie powielasz wierszyków :)

   Usuń